Choď na obsah Choď na menu

Majstrovstvá Slovenska Hnúšťa 2006

Dňa 9. decembra sa pod záštitou mesta Hnúšťa konali majstrovstvá Slovenskej republiky v Taekwonde WTF, vo full kontakte jednotlivcov, na ktorých sa zúčastnili aj zápasníci klubu Black Tiger Snina. V konkurencií 12 klubov zo Slovenska dosiahli opäť skvelé výsledky. Súťažilo sa v súborných cvičeniach - poomse a v športovom zápase - kyourugy.Najskôr sa predstaili pretekári v juniorských kategoriách, v ktorých mali hňed dvoch pretekárov a to v rovnakej váhe. Vo váhe do - 62 Kg/B Junior sa ako prvý predstavil Peter Pčola, ktorý nastúpil proti borcovi z košíc a z prehľadom si z ním poradil a postupíl do finále. Hňed po ňom nasledoval v tej istej váhe Lukáš Ondík, ktorý mal najprv voľný žreb a potom nastúpil proti domacemu borcovi a vyhral TKO a postúpl do finále. Vo finále sa stretli Pčola a Ondík. Začali opatrne , ale potom strhol viťazstvo na svoju stranu Pčola a stal sa Majstrom Slovenska. Ďalej nasledovali seniorské kategorie a to váha do - 62 Kg/B Senior, v ktorej sa predstavil Lukáš Čopák a dokázal zviťaziť nad svojím súperom a stal sa Majstrom Slovenska. Hňed po tejto váhe nasledovala váha do - 67 Kg/B Senior kde mali sninčania tak isto dvoch zápasníkov. Ako prvý sa predstavil Tomáš Potocký, nastúpil proti pretekarovi z Košíc a dokázal hned v prvom kole predčiť svojho súpera o triedu a výharal TKO 7:0 a postúpil do finále. Drhý v poradí nasledoval Marcel Roško, ktorý nastúpil proti pretekaroví zo Zvolena a dokázal zviťaziť a postupíť do finále. Vo finále sa teda stretli Roško a Potocký. Potocký bol raznejší, počas ceého zápasu vyhraval a dokázal dotiahnuť zápas na svoju stranua yyhrať a stať sa tak Majstrom Slovenska. Ako posledný nasledovali naší pretekári vo váhe do - 72 Kg/B Senior a to Ján Harvan a Ján Leško. Ani jeden z nich sa nedokázal presadiť a tak obsadili Harvan 3.miesto a Leško 2.miesto. Ako klub sme sa umiestnili na krásnom 4. miesto čo je pre klub veľký úspech.

Turnaj olympijských nádejí Košice 2006

Traja juniorský členovia klubu Taekwondo Black Tiger Snina sa pod vedením trénera Jána Valalíka zúčastníli 4. novembra Turnaja Olympijských nádejí CEFTA v Košiciach. Súťaž priebiehal v športovej hale Cassosportu. Okrem Slovenských klubov sa prezentovali aj borci z Česka, Poľska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Rumunská a Srbska. Pre členov Black Tiger klubu Snina to bola výborná príprava pred decembrovými majstrovstvami Slovenska v Taekwonde federácií WTF, ktoré budú v Hnúšti.

Peter Pčola váha - 62 Kg/B Junior 2. miesto
 Lukáš Ondík    3. miesto
 Pavol Jackovič  váha - 78 Kg/B Junior  1. miesto

4.  Kolo Ligy Snina 2006

Úspešný Black Tiger

V sobotu v Snine bojovali borci klubu Black Tiger Snina v štvrtom kole Slovenskej ligy v Taekwonde, vo full kontakte jednotlivcov. Fanušikovia tohto športu tak mali možnosť po prvýkrát naživo vidieť tento olypijský šport v našom meste. Suťažilko sa v súťaži jednotlivcov - kyourugy športovy zápas a súborných cvičeniach - poomse. V konkurencií 6 klubov (80 pretekárov) zo Slovenska dosiahli zápasníci klubu Black Tiger opäť výborné výsledky.

Obrázok

Seminár z Majstrami Changom a Hesseim Košice 2006

V roku 2006 sme sa zučastnili už na našom druhom seminári, ktorý viedli majstri Chang a Hessei. Trenovalo sa dva dni a to v sobotu a nedelu. Treningi boli zamerana ne všetku časti taekwonda ako poomse, športový zápas a sebaobranu. Majstri predviedli veľa zaujimavých techník. Hlavne majster Chang svoju kopaciu techniku na ktoru bol užas pozerať a majster Hessei svoju sebaobranu v ktorej je fakt majster. Účastníkmi boli Tomáš Potocký, Stanislav Galanda, Peter Pčola, Marcel Roško, Ján Leško, Lukáš Čopák a Ján Harvan a samozrejme tréner klubu Ján Valalík.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Páskovanie na vyššie technické stupňe 1.7.2006

Dňa 1.7.2006 sa v našom klube uskutočnili skušký na vyššie technické stupňe. Skúšok sa zučastnilo celkovo 8 cvičencov , ktorým sa podarilo dôjsť až do cieľa a tak získali výššie  techcnické stupne (opasky).

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Valalík úspešný v reprezentácií

V poslednej dobe sa darilo aj trénerovi sninského klubu Blackt Tiger , reprezentantovi Slovenksa, Jánovi Valalikovi (2.dan). V Chorvatskú obsadil v reprezentačnom kimone v kategorií do 80 Kg 2.miesto v silnej konkurencií vyznávačov tohto krásneho bojového umenia z Chorvátska, Srbska a Čiernej Hory, Poľska, Česká. Podobne sa mu darilo aj na Czech Open 2006, v kategorií do 79 Kg obsadil 2.miesto. Najbližšie sa chystá na Austria Open do Rakúska. Verí, že niektorí z jeho zverencov sa chopí šance a v tomto dnes už olypijskom športe využije núkajúce sa možnosti na dosiahnutie podobných cieľov.

3. Kolo Ligy Liptovský Mikuláš 2006

V sobotu v Liptovskom Mikuláší bojovali borci klubu Black Tiger Snina v treťom kole Slovenskej ligy v taekwonde, asociácie wtf, vo full kontakte jednotlivcov. V silnej konkurencií slovenských klubov dosiahli 4 zápasníci klubu opäť výborné výsledky. Dalšie - 4.kolo je na programe v oktovbrí. Sninčania by boli veľmi radi, keby sa konalo práve v Snine. Ak sa to nepodarí, tak planujú niejaku exibiciú, kde by tento olympijský šport spropagovali daľej aj v svojom meste.

Peter Pčola  váha - 63 Kg/B Junior 1.miesto
 Marcel Roško  váhe - 67 Kg/B Senior 1. miesto
 Lukáš Čopák  váha - 62 Kg/B Senior 1. miesto
 Tomáš Potocký  Váha - 67 Kg/B Senior 3. miesto

2. Kolo Ligy Rožňava 2006

Dňa 209. apríla sa v Rožňave konalo už druhé tohtoročné kolo Slovenskej ligy TAEKWONDO, asociácie W.T.F., vo full kontakte jednotlivcov. V konkurenicií 12 klubov zo Slovenska dosiahli  zápasníci klubu Black Tiger zo Sniny opäť výrobrné výsledky. Tréner klubu a reprezentant Slovenska Ján Valalík (2.Dan) verí, že aj tieto výsledky budú inšpiráciou pre mládež  zo Sniny a pritiahnu do klubu Ďalších záujemcov o toto bojové umenie.